VIETETÄÄNKÖ
TALOYHTIÖSSÄSI JATKUVAA
AVOINTEN OVIEN PÄIVÄÄ?

Patentti on olennainen osa avainturvallisuutta. Sen vanhennuttua lisäavainten teettämistä ei voida enää valvoa, jolloin niitä voi joutua vääriin käsiin. Onneksi tilanne on helppo korjata: taloyhtiön tarvitsee tehdä vain päätös lukituksen päivittämisestä ajan tasalle – ABLOY-valtuutettu lukkoliike hoitaa loput avaimet käteen -palveluna.

VALITSE ABLOY SENTO TAI SENTO-OPTIMA

Patentoitu ABLOY SENTO on turvallinen ja pitkäikäinen lukitusjärjestelmä. Liittämällä avaimeen sähköisen OPTIMA-kulkutunnisteen maksimoit samalla joustavuuden, käyttömukavuuden ja kustannustehokkuuden.

Tutustu ABLOY SENTO ja SENTO-OPTIMA -ratkaisuun tarkemmin >  

JÄLLEENMYYJÄT

Löydä lähin jälleenmyyjäsi.
Kirjoita kenttään paikkakunta

    • Ajan Lukko Oy

      Tammelan puistokatu 29 33500 Tampere
      p. 03-2541600 | asiakaspalvelu@ajanlukko.fi www.ajanlukko.fi

    • AM Lukkoasema Oy Tampere

      Takojankatu 1c A 33540 Tampere
      p. 0104803740 | tampere@amlukkoasema.fi www.amlukkoasema.fi

    • AM Lukkoasema Oy Kajaani

      Nuaskatu 9, 87400 Kajaani
      p. 0104803850 | kajaani@amlukkoasema.fi www.amlukkoasema.fi

    • Aseman Lukko Oy

      Sorinkatu 3 33100 Tampere
      p. 03-2126662 | info@asemanlukko.fi www.asemanlukko.fi

    • AV Turvaexpertit Oy

      Hämeentie 99 00550 Helsinki
      p. 09-774 4930 | myynti@turvaexpertit.fi www.turvaexpertit.com

    • BLC Turva Oy

      Voimatie 12, 80100 Joensuu
      p. 0424468250 | joensuu@blcturva.fi www.blcturva.fi

    • BLC Turva Oy

      Kanava-aukio 4, 55100 Imatra
      p. 0424468220 | imatra@blcturva.fi www.blcturva.fi

    • BLC Turva Oy

      Tullitie 8, 53500 Lappeenranta
      p. 0424468240 | lappeenranta@blcturva.fi www.blcturva.fi

    • Forssan Lukko Koivula & Koivula

      Turuntie 4 30100 Forssa
      p. 03-422 2633 | petri.koivula@forssanlukko.fi www.forssanlukkokoivula.fi

    • Helatalo Kajaanin Lukko Oy

      Välikatu 15 87100 Kajaani
      p. 08-633 2233 | helatalo@kajaaninlukko.fi www.kajaaninlukko.fi

    • Helsingin Avain-Palvelu Oy

      Mannerheimintie 89 00270 Helsinki
      p. 09-477 8270 | myynti@avainpalvelu.fi www.avainpalvelu.fi

    • Hämeen Lukko Oy

      Vanajantie 9 13110 Hämeenlinna
      p. 0207417741 | hameenlukko@hameenlukko.fi www.hameenlukko.fi

    • Järvenpään Lukko Oy

      Alhotie 14 04430 Järvenpää
      p. 0207437560 | myynti@jarvenpaanlukko.fi www.jarvenpaanlukko.fi

    • Kaarinan Lukko Oy

      Puntarikatu 3 20780 Kaarina
      p. 02-2435720 | myynti@kaarinanlukko.fi www.kaarinanlukko.fi

    • Kokkolan Lukko Oy

      Rantakatu 12 67100 Kokkola
      p. 06-831 4372 | info@kokkolanlukko.fi www.kokkolanlukko.fi

    • K-S Lukkomestarit Oy

      Seppäläntie 1 40320 Jyväskylä
      p. 020 747 9160 | myynti@kslukkomestarit.fi www.kslukkomestarit.fi

    • Lukitustekniikka-STY Oy Kotkan toimipiste

      Takojantie 9 A 48220 Kotka
      p. 05-2267900 | kotka@lukitustekniikka.fi www.lukitustekniikka.fi

    • Lukitustekniikka-STY Oy Haminan toimipiste

      Sibeliuskatu 34 49400 Hamina
      p. 05-210 5300 | matti.laitila@lukitustekniikka.fi www.lukitustekniikka.fi

    • Lukkoaitta Oy

      Maaherrankatu 21 70100 Kuopio
      p. 044-5828416 | jimi.vaisanen@lukkoaitta.fi www.lukkoaitta.fi

    • LukkoLuket Oy

      Lempääläntie 21 33820 Tampere
      p. 03-375 3225 | lukkoluket@lukkoluket.fi www.lukkoluket.fi

    • Lukkotaiturit Oy

      Satakunnantie 100 20300 Turku
      p. 075-7566104
      www.lukkotaiturit.fi

    • Lukkoässä Oy Hollola

      Keskuskatu 9, 15810 Hollola
      p. 03-780 5205 | info@lukkoassa.fi
      www.lukkoassa.fi

    • Lukkoset Oy

      Lukkoset Oy Iisalmi
      p. 020 7419990 | lukkoset@lukkoset.fi
      www.lukkoset.fi

    • Lukkoässä Oy Lahti

      Aleksanterinkatu 3, 15110 Lahti
      p. 03-780 5205 | info@lukkoassa.fi
      www.lukkoassa.fi

    • Meri-Lapin Lukituspalvelu Oy, Kemin Lukkopalvelu

      Hahtisaarenkatu 7, 94100 Kemi
      p. 0400 689168 | info@keminlukkopalvelu.fi www.keminlukkopalvelu.fi

    • Mikkelin Lukko ja Avain

      Teollisuuskatu 12 50130 Mikkeli
      p. 015-367055 | info@lukkojaavain.fi www.lukkojaavain.fi

    • Nokian Lukkohuolto Oy

      Härkitie 10 37100 Nokia
      p. 03 - 341 5707 | nokianlukkohuolto@gmail.com

    • Oulun Lukitustekniikka Oy

      Merikoskenkatu 1 90500 Oulu
      p. 010 387 9999 | olt@lukiutstekniikka.com www.oulunlukitustekniikka.fi

    • Pirkanmaan Käyttölukko Oy

      Ellintie 4 36200 Kangasala
      p. 03-3772500 | info@kayttolukko.fi www.kayttolukko.fi

    • Porin Lukko Oy

      Palokunnantie 12 28360 Pori
      p. 0207999780 | info@porinlukko.fi www.porinlukko.fi

    • Rauman Lukitustekniikka Oy

      Papinhaankatu 3 26100 Rauma
      p. 02-822 5471 | asiakaspalvelu@raumanlukitustekniikka.fi www.raumanlukitustekniikka.fi

    • Riihimäen Lukkohuolto Oy

      Valtakatu 4 11130 Riihimäki
      p. 019-722 020 | myynti@riihilukko.fi www.riihilukko.fi

    • Salon Lukko ja Helahoito Oy

      Helsingintie 38 24100 Salo
      p. 02 – 727 3636 | myynti@helahoito.fi www.helahoito.fi

    • Securi Kokkola

      Terminaalikatu 7 67700 Kokkola
      p. 029 001 3200 | kokkola@securi.fi www.securi.fi

    • Securi Oulu

      Torikatu 33 90100 Oulu
      p. 029 001 3820 | oulu@securi.fi www.securi.fi

    • Securi Pietarsaari

      Pohjanlahdentie 31 68600 Pietarsaari
      p. 029 001 3230 | pietarsaari@securi.fi www.securi.fi

    • Securi Raahe

      Kesäläntulli 1, 92130 Raahe
      p. 029 001 3830 | raahe@securi.fi www.securi.fi

    • Securi Seinäjoki

      Maakunnankatu 7 60100 Seinäjoki
      p. 029 003 3260 | seinajoki@securi.fi www.securi.fi

    • Securi Vaasa

      Opistokatu 15, 65100 Vaasa
      p. 029 001 3330 | vaasa@securi.fi www.securi.fi

    • Turun Lukko Oy

      Rykmentintie 2 20810 Turku
      p. 020 700 0200 | info@turunlukko.fi www.turunlukko.fi

    • Turvatalo - Tapiolan Yleishuolto Oy

      Ahertajantie 6 A 02101 Espoo
      p. 09-4131 6600 | turvatalo@ttyh.fi www.ttyh.fi

    • Turvaykköset Oy Kouvola

      Hallituskatu 13, 45100 Kouvola
      p. 020 7800 280 | kouvola@turvaykkoset.fi www.turvaykkoset.fi

    • Turvaykköset Oy Lahti

      Launeenkatu 70 15610 Lahti
      p. 020 7800 250 | lahti@turvaykkoset.fi www.turvaykkoset.fi

    • Turvaykköset Oy Mikkeli

      Rahtitie 1, 50100 Mikkeli
      p. 0207800300 | mikkeli@turvaykkoset.fi www.turvaykkoset.fi

    • Turvaykköset Oy Rovaniemi

      Vierustie 14, 96300 Rovaniemi
      p. 0207800330 | rovaniemi@turvaykkoset.fi www.turvaykkoset.fi

    • Turvaykköset Oy Savonlinna

      Mertajärventie 12, 57220 Savonlinna
      p. 020 7800 310 | savonlinna@turvaykkoset.fi www.turvaykkoset.fi

    • Turvaykköset Oy Tornio

      Torpinkatu 3, 95420 Tornio
      p. 020 780 0320 | tornio@turvaykkoset.fi www.turvaykkoset.fi

    • Turvaykköset Oy Vantaa

      Taivaltie 4, 01610 Vantaa
      p. 020 7800 280 | vantaa@turvaykkoset.fi www.turvaykkoset.fi

    • Tuusulan Lukko Oy

      Hyrylänkatu 6 04300 Tuusula
      p. 09-274 4260 | myynti@tuusulanlukko.fi www.tuusulanlukko.fi

    • Vaasan Lukko Oy - Lås Vasa ab

      Kiilletie 1 65300 Vaasa
      p. 06-319 5700 | arto.kolehmainen@lukkovaasa.fi www.lukkovaasa.fi

    PYYDÄ TARJOUS

    ABLOY SENTO tai SENTO-OPTIMA -ratkaisusta.

    Nimi*

    Puhelinnumero*

    Osoite*

    Postinumero ja -paikka*

    Sähköposti*

    Toimenkuva*

    * Pakollinen kenttä

    Haluan vastaanottaa tarjouksia ja ajankohtaista tietoa Abloylta.

    Lisätietoa Abloysta ja sen ratkaisuista: abloy.fi